Menu

Çiğ Köfte Bayiliği Almak


Çiğ köfte bayiliği almak, geçtiğimiz son 5 yılın geri dönüşü en yüksek bayilik yatırımları arasında gösterilmektedir. Anadolu halkının çiğ köfte konusundaki damak zevkini yakalayabilen firmalar, bu lezzetleri yurdun dört bir yanına ulaştırmak ve marka değerlerini büyütebilmek adına sundukları bayilik seçenekleriyle yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

çiğ köfte bayiliği almak

Sektördeki çoğu firma her şey dahil çiğ köfte bayilik paketi ile yatırımcılara pratik bir girişim temeli oluşturuyor. Öyle ki, bayilik ağı sunan ve birbirleriyle rekabet eden pek çok marka, öncü olabilmek için bayilik paket fiyatlarında düşük bütçelerle dahi başlanabilecek opsiyonlar sunuyor. Böylece artık neredeyse her köşe başında gördüğümüz çiğ köfteciler arasında damak zevkimize uygun tercihler yapabiliyoruz. Sizler de doğru bölgede titiz bir fizibilite yaptıktan sonra son derece karlı sayılabilecek bir çiğ köfte bayiliği almak istiyorsanız, yazımızın devamında aktaracağımız sektörel bilgi, tespit ve tavsiyelerimizi dikkatlice okuyunuz.

Çiğ Köfte Bayiliği Almak İçin Gerekenler

Çiğ köfte sektöründe işletme sahibi olmak, öncelikle gıda sektörünün genelinin işletmelere dayattığı belirli standartları karşılamayı gerektirmektedir. Bu konuda güncel listeyi işletme açmayı planladığınız bölgenin bağlı olduğu belediyelerden öğrenebilirsiniz. Bunların dışında bayiliğini alacağınız markanın sizden talep edeceği ufak tefek yatırım ve markanın belirlediği özel kriterleri karşılamanız gerekecektir. Son dönemde bayilik için gereken demirbaşları markaların birçoğu paket dahilinde yatırımcıya anlaştıkları maliyete dahil olarak teslim etmektedir. Aslına bakarsak bir işletme için; saha çalışması yapıldıktan ve prosedür olarak gereken evraklar temin edildikten sonra geriye dükkan ve demirbaş maliyetleri kalmaktadır. Bayilik alacağınız markalar bu konuda da sizlere uzman desteği sağlayacaktır. Bu konuyu markanıza danışmalı ve tüm bu koşullarda arkanızda olacak bir marka ile çalışmayı tercih etmenizde fayda var.

Tüm bu aşamaları atlatıp, dükkanınızı tutup, boyasını badanasını, demirbaşlarınızı hallettikten sonra bayinin tarafınıza sevk edeceği ürünleri derhal satmaya başlayabilirsiniz. Çiğ köfte bayiliği almak, sektörün en kazançlı bayiliklerinden birine sahip olmak işte bu kadar kolaydır. Aşağıdaki alt başlıklarda; aktif işletme verilerinden ortalama alınarak belirlenen güncel maliyet ve kazanç verilerini inceleyebilirsiniz.

Çiğ Köfte Bayiliği Maliyet ve Giderleri

Çiğ köfte bayiliği almak için genel bazda hesaplanmış maliyet ve giderleri aşağıda inceleyebilirsiniz;

Bayilik yatırımı: Markaya bağlı olarak değişen isim hakkı bedeli (bazı markalarda bu bedele demirbaşlar ve ilk ürün sevkiyatı dahildir); 5 ila 20.000 TL’dir.

Dükkan giderleri: Çiğ köfteci için küçük bir dükkan ve dışarıya 3 – 5 masa konulabilecek alan yeterli olacaktır. Bunun için bayilik açılacak bölgedeki emlak değerlerine de bağlı olarak aylık; 700 ila 2.000 TL. dükkan kirası maliyeti olacaktır. Açılışta depozito da talep edilirse bunu yuvarlak hesap 2.500 TL. olarak hesaplayabiliriz.

Demirbaşlar: Bu alandaki giderler bayilik sağlayacak marka tarafından belirlenir ya da karşılanır.

Araç giderleri: Paket servisi yapacaksanız 2. El bir scooter motosiklet edinmenizde fayda var. Bu tip işinizi görecek bir vasıta 1.000 TL. gibi küçük bir rakama mal edilebilir.

Personel: Küçük bir işletme planlıyorsanız 1 adet sevkiyat personeli ücretini asgari ücretten hesaplayabilirsiniz.

Fatura ve vergiler: Aylık dükkan faturalarını ortalama 300, vergileri ise 700 TL. olarak hesaplayabilirsiniz.

Çiğ Köfte Bayiliği Almak İsteyenlere Tavsiyeler

  • Bayilik açacağınız bölgede saha araştırmanızı titizlikle yapınız. Aynı işi yapan rakiplerinizden makul ölçüde uzak, potansiyel müşteri portföyünüze mümkün olduğunca yakın, derhal kapı müşterisi alabilecek bir bölge tercihi yapmalısınız.
  • Paket servisi konusunda mümkün olduğunca aktif olun. Özellikle iş yerlerine kartlarınızı ve magnetlerinizi bırakıp özel teklifler iletebilirsiniz.
  • Servis için mutlaka motorlu bir taşıt kullanın, düşük maliyeti ve trafikteki avantajı ile küçük motosikletler bu konuda verimli bir tercih olacaktır.
  • Yeni müşteriler edinebilmek ve bu müşterilerinizin devamlılığını sağlayabilmek adına hediyeler sunmaktan çekinmeyin. İşletmeniz için tercih sebebi olacak küçük yatırımları alışkanlık haline getirin.
  • Son yıllarda internet üzerinden verilen yemek siparişlerinin arttığını hatırlatmak isteriz. Hem sipariş alabileceğiniz hem de işletmenizi tanıtan bir web sitesi yaptırın. Böylelikle siparişlerinizi arttırabilir ve işletmenize ekstra prestij kazandırabilirsiniz.

Sitemizde çiğ köfte bayilik konusunda merak ettiğiniz tüm soruların cevabını bulabilirsiniz. İçeriklerimizde cevabını bulamadığınız özel sorularınızı da konu altına yorum olarak veya iletişim sayfamızdan bize iletebilirsiniz. Sorularınızın en kısa sürede cevaplanacağından emin olabilirsiniz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir