Menu

Çiğ Köfte Bayiliği ve Dekorasyon


Çiğ köfte bayilerinde dekorasyonun  hemen hemen aynı olduğu dikkat çekiyor. Bu benzerliklerin sebebi firmaların bayi olmak isteyenlere, dekorasyon konusunda şartlar koşmasıdır. Her firmanın kendine özgü bir renk teması vardır. Firma bayilik sistemi detaylarına göre dekorasyon konusunda bayilerine yardımcı olabilir. Dekorasyon konusunda yalnızsanız bazı noktalara dikkat ederek kendinize harika bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Dekorasyon yaparken hem kendi rahatlığınızı hem müşterilerin rahatlığını göz önünde bulundurmalısınız.

Çiğ Köfte Bayiliğinde Dekorasyon Neye Göre Yapılır?

Firmalar mağazaları açarken renk tonunun ne olacağını, masa, sandalye modellerini, hatta bazen aydınlatmayı bile belirlemiştir. Firmaların bayilerinden aynı dekorasyonu yapmasını ister ve bunun önemli bir nedeni vardır. Müşteri dükkana girdiğinde, dükkanın hangi markaya ait olduğunu dekorasyondan bile anlayabilmelidir. Dekorasyon yapılırken franchise sözleşmesindeki detaylar göz önüne alınmaktadır. Sözleşmenin detaylar kısmında duvarlar bu renk, zemin şu özellikte olacak gibi bilgiler varsa bunlara uymanız gerekmektedir. Bu detaylar kurumsallığın olmazsa olmazlarından kabul edilmektedir.

Dekorasyon Şartları Nedir?

Firmaların sözleşmelerinde yazan şartlarda, dekorasyonla ilgili kısımlar bayileri doğrudan ilgilendirmektedir. Dekorasyon şartlarında temel olan genel renk tonunun turuncu, yeşil, kırmızı olması gibi bir maddedir. Tanınmış markaların kendisini yansıtan bir rengi vardır. Bazı markalar aldıkları franchise bedeli kapsamında anahtar teslim dekorasyon hizmeti sunmaktadır. Böyle firmalar mimarlarla çalışmayı tercih ettiğinden her şey hızlı bir şekilde ilerler. Ancak sözleşmede illa ki firmanın yapması gibi bir şart bulunmamaktadır. Bayi dekorasyonu kendisi yapabilir ama bu süreçte firmayla sürekli iletişim halinde olmalı, konsepte uygun projeyi onaylatmış olmalıdır.

Bayilikler Dekorasyonu Kendisi mi Yaptırır?

Anlaşma sağlamış olduğunuz firma dekorasyonu kendisi yapmak gibi bir hizmet sunuyorsa değerlendirmekte yarar var. Firmalarda konsept ve proje hazır olduğundan işler daha hızlı ilerleyebilir. Bir diğer alternatif olarak firmanın anlaşmalı olarak çalıştığı malzemecilerle iletişime geçmeniz sağlanabilir. Bu alternatif daha zahmetli olduğundan pek tercih edilmez. Ancak bazı firmalar dekor konusunda şart ve destek sunmadığından dekorasyonu kendiniz yapmak zorunda kalabilirsiniz. Her ne şekilde olursa olsun dekorasyon için harcanan bedel bir şekilde sizin cebinizden çıkacaktır.

Çiğ Köfte Bayiliği ve Dekorasyon

Çiğ Köfte Bayiliği ve Dekorasyon

Çiğ Köfte Bayisinin Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Bu konuda mimarlarla çalışan bir firmanız varsa şanslısınız demektir. Ancak dekorasyon konusunda kendi halinizde olacaksanız; bir mimar gibi elinize kağıt kalem alarak çalışmalısınız. Öncelikle dükkanın şekil olarak taslağını oluşturun. Ardından bir kenara dükkanda olması gereken eşyaların listesini en ince ayrıntısına kadar yazın. Bu eşyaları oluşturduğunuz taslak üzerine önce kafanızda yerleştirin. Ardından kağıt üzerinde kafanızdaki dizaynı çizin. Dekorasyonu yaparken müşterinin kapıdan girdiğinde sizi doğrudan görebileceği bir noktaya kasayı koymayı unutmayın. Masa sandalye düzenini dağınık olmayacak şekilde yerleştirin. Çip köfteyi hazırlayacağınız tezgahın müşterinin görebileceği ama  çok da gözüne sokulmayacağı bir noktaya konumlandırmalısınız.

Çiğ Köfte Bayiliği ve Dekorasyon

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir