Menu

Çiğ Köfte Bayilik Yatırımında Lokasyon Tercihi


çiğ köfte bayilik yatırımında lokasyon tercihiÇiğ köfte bayiliği açacak yatırımcılar için lokasyon tercihi işletmenin devamlılığı için hayati önem taşıyor. Bildiğiniz gibi kapı müşterisi bu sektör için çok önemlidir. Bu yüzden bayilik yatırımınız için seçeceğiniz bölgeyi çok iyi analiz etmeniz, profesyonel bir fizibilite yapmanız gerekmektedir.

Bayilik veren firma ile anlaştıktan sonra kendileri de bu konuda strateji ve tavsiyeler sunmaktadır ancak yaşadığınız bölgeyi sizden iyi tanımadıkları için bu konuda en doğru yönlendirmeyi yapamayacaklardır. Açıkçası bunlar hepimizin aklına gelen; işlek bir cadde, rakiplere uzaklık ve benzeri genel tespitlerden öteye gidemiyor. Bu doğrultuda iş yatırımcılara kalıyor ve saha araştırmasının bölgeyi tanıyan kişilerce yapılması gerekiyor. Bölgedeki işletmeler, rakipler kadar nüfus analizi de çok önemlidir. Öyle ki, genç ve öğrenci nüfusunun yoğun olduğu yerler çiğ köfte bayilik işletmesi için en uygun lokasyonlar olarak öne çıkıyor. Çiğ köfteciler genel olarak küçük dükkanlar tercih ettiği için, ara sokaklarda kalmaması, yeni kapı müşterilerini çekmek adına ayrıca önem arz ediyor. İşlek caddelerde gösterişli bir tabela ile işletmeye açılan dükkanlar daha çok yeni müşteriyi çekmek adına bilindik ve en stratejik yollardan biridir.

Çiğ köfte bayiliği almak, tüm bu işletme stratejilerinin gözetilmesi ve iyi bir şekilde lokasyon tercihinin yapılmasıyla çok daha karlı bir yatırıma dönüşecektir. Bu yüzden bayilik almadan önce lokasyon araştırmanızı sabırlı bir şekilde gerçekleştirip tespitlerinizi sektördeki tecrübeli işletmelere raporlayarak onlarında fikirlerini almalısınız. Bu aşamalar yatırım öncesinde işletmenizin geleceği için büyük bir öneme sahiptir. Bayilik yatırımlarında acele etmemeli, kendinize en uygun firma ile birlikte işletme bölgesinde de müşteri odaklı stratejiler belirlemelisiniz.

Siz değerli okuyucularımıza hatırlatmak isteriz ki, en iyi çözümler sunan çiğ köfte firmalarından alınan bayiliklerde dahi, yanlış bölge seçiminden dolayı hedeflediği müşteri portföyünü yakalayamayan ve kısa süre sonra işletmesini kapatmak zorunda kalan yatırımcıların sayısı hiç de az değildir. Bu yüzden tekrar, önemle vurgulamak istiyoruz ki, bayilik açacağınız bölge, bölgedeki nüfus ve nüfus yapısı, işletme açmadan önce hesaba katmanız gereken en önemli unsurların başında geliyor.

Tüm yatırımcılara başarılar ve hayırlı işler dileriz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir