Menu

Çiğ Köfte Bayisi Olacaklara Öneriler


Çiğ köfte bayisi açmak son yıllarda girişimciler için yeni trendler arasında. Sermayesi olanda, olmayan da çiğ köfte sektöründen faydalanabiliyor. Çiğ köfte bayisi olmak için aradığı kriterlere uygun firma bulanlar hiç düşünmeden sektöre adım atıyor. Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan çiğ köfteye karşı yoğun ilgi gösterilmesi de girişimcilerin gözünü büyülüyor. Doğrusu çiğ köfte sektörüne giriş yaparak umduğunu bulamayanların sayısı oldukça az. Eğer sektöre doğru adımlarla giriş yapılırsa ufak bir dükkanda dahi yüksek kar elde etmek mümkün. Bu yazımızda çiğ köfte bayisi olacaklara öneriler sunarak işinizi birazda olsa kolaylaştırmaya çalışacağız.

Çiğ köfte bayisi açarken dikkat etmeniz gereken ufak detaylar;

  • Gıda sektöründe girişimci olmak için tecrübe çok önemli bir kriter değildir. Ancak geniş düşünebilme ve empati yapabilme yeteneğine sahip değilseniz bu iş size göre değildir.
  • Daha önce bu tarz bir işle uğraşmadıysanız mutlaka teknik açıdan destek sağlayan firmaların bayiliğini tercih edin.
  • Bayi olarak dükkan açacağınız yerin büyüklüğü küçüklüğünden ziyade işlek bir yer olup olmadığına dikkat edin. Örneğin; dershane yakınında açacağınız bir çiğ köfte bayisinin öğrenciler tarafından yoğun rağbet göreceği kesindir.çiğ köfte bayilerine tavsiyeler
  • Ortağı olacağınız firmanın bayilik için reklam desteği olmasını dikkate alın. El broşürleri, magnetler ve kampanya desteklerinin müşteri toplama aşamasında büyük ihtiyaç olduğunu unutmayın.
  • Her ne kadar bayi olsanız da kendi dükkanınıza özel promosyonlar da uygulayın. Ana firma size belirli destekler sunar. Ancak müşteriyi elde tutma konusunda iş tamamen size kalmaktadır.
  • Sektörle ilgili fuarlara ve tanıtımlara katılın. Bu alanda yeni de olsanız, uzman da olsanız sektöre dair yeni fikirler edinmek her zaman için gelişmenizde etkili olacaktır.
  • Ürünlerinizde hijyen ve tazelik, hizmetlerinizde ise güler yüz ve ilginin müşteri için temel kriterler olduğunu unutmayın. Pazarlama konusunda tecrübeniz olmasa dahi samimiyetinizle müşterilerinizin sevdiği bir çiğ köfteci olmayı başarabilirsiniz.

Çiğ köfte bayisi olacaklara tavsiyeler sunarak aslında bu işin belirli bir sorumluluk gerektirdiğini açıklamaya çalıştık. Hiç sermayeniz ve tecrübeniz olmadan çiğ köfte bayiliği açma şansı bulabilirsiniz, ancak işinizde sorumluluk sahibi olmadığınız sürece başarıyı yakalamanız imkansız olacaktır.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir