Menu

Çiğ Köfte Bayisini Nerede Açmalı?


Birkaç yıl önce Türkiye’nin her köşesinde hızla açılmaya başlayan ve sayıları gün geçtikçe artan çiğ köfte dükkanları, aylık kazanç oranlarına bakıldığı zaman en çok kar elde ettiren sektör olarak listelerde görülmektedir. Birçok farklı marka tarafından zincirler halinde kişilere çiğ köfte hizmeti veren ve Türkiye’de neredeyse sevmeyeni olmayan çiğ köfte dükkanlarının arasına sizler de açacağınız bayi ile katılmak istiyorsanız bayilik satın alarak bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Sektör değiştirmeyi düşünenler, kendi işinin patronu olmak isteyenler, farklı sektörlere atılmak, aylık kazancını artırmak isteyenler… Son yıllarda sayılarının hızla artması ve kazançlarının da veri tablolarında üst sıralarda görülmesi nedeniyle çiğ köfte bayiliği açma fikrine çoğu insan sıcak bakmaktadır. Çiğ köfte bayiliği açmak için daha önceden deneyiminizin olmasına gerek yoktur. Yapmanız gereken sadece hangi markanın bayiliğini alacağınıza karar vermek, başvuru formunuzu doldurmak ve dükkanınızı açmak!

Çiğ Köfte Dükkanı Açmak

Çiğ köfte dükkanlarının kazançları birçok kişiyi bu işe girmek için heveslendirmektedir. Fakat her işte olduğu gibi çiğ köfte dükkanı açmadan önce de bir hazırlık aşaması bulunmaktadır. Bu aşamada mantıklı kararlar vererek, sektör içerisinde tecrübeli olan kişilerin tecrübelerinden yararlanarak çiğ köfte dükkanından nasıl kar elde edilir sorusuna daha net ve gerçekçi yanıtlar bulabilirsiniz.

Öncelikle piyasada bulunan çiğ köfte markalarının bayilik verme şartlarını araştırarak işe başlayabilirsiniz. Bu araştırmalar sonucunda elde ettiğiniz bilgiler, sizlerin bütçesi için en uygun markayı ortaya çıkaracaktır. Bu doğrultuda firma yetkilileri ile görüşerek çiğ köfte bayilik başvurusu gerçekleştirebilir, kısa sürede hayalini kurduğunuz bu işin içine adım atabilirsiniz. Sıfırdan dükkan açmak kadar maliyetli olmasa da, çiğ köfteci bayiliği almak için de belli masraflarınız ve ihtiyaçlarınız bulunmaktadır. Bayilik başvurusundan önce bunları da yerine getirmeniz gerekmektedir.

Çiğ Köfte Bayisini Nerede Açmalı?

Çiğ köfte bayiliği başvurusunda bulunurken en önemli gereksinim bir dükkan… Bayiliğini almak istediğiniz marka ile görüşmeniz esnasında dükkan hakkında bilgiler sizden istenecektir. İster bir dükkan kiralayarak isterseniz hali hazırda boş olan bir dükkanınızı bu iş için değerlendirebilirsiniz.

Çiğ Köfte Dükkanı Yer Seçimi

Çiğ köfte, Türk mutfağında önemli bir yere sahiptir. 7’den 70’e herkesin severek tükettiği bu lezzete yatırım yapmak, günümüzde en mantıklı ve en çok kazandıran işler arasında görülmektedir. Her köşe başında sayısı her geçen gün artan çiğ köfte zincirlerine katılmak isteyen çok sayıda kişi bulunmaktadır. Sizde bunlardan biriyseniz ve bu işi yaparak aylık ciddi oranda kazanç elde etmek istiyorsanız dükkan yeri seçimini iyi yapmalısınız.

Mahalle aralarından alışveriş merkezlerine kadar artık her yerde açılan çiğ köftecileri gördüğünüzde çiğköfteci açarken dükkan yerinin önemi konusunda uzun uzadıya düşünmenize gerek olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Fakat çiğ köfte dükkanlarının aylık kazanç oranları bulundukları yere, dükkanının durumuna göre oldukça değişmektedir.

Bu iş için dükkan ararken birçok dikkat etmeniz gereken nokta bulunmaktadır. Öncelikle dükkanın konumuna dikkat etmelisiniz. Alışveriş merkezi, cadde üzeri, şehir merkezi gibi insan trafiğinin yoğun olduğu dükkanlar daha çok kazanç sağlamaktadır. Dükkan yerini belirledikten sonra dükkanın durumuna da çok dikkat etmelisiniz. Yeterli büyüklükte mi, müşteri çekecek bir konuma sahip mi, müşterilerin kullanıma uygun bir lavaboya sahip mi gibi birçok konuda titizlik göstererek en iyi dükkanı tutmaya ve orada hizmet vermeye başlamaya çalışmalısınız.

Servis masaları, vitrin, tezgah için yeterli alan olup olmadığına da çok dikkat etmelisiniz. Çünkü bu konularda dikkatsiz davranmak ilerleyen dönemlerde dükkan değiştirmek zorunda bırakabilmektedir.

İlgili kelimeler: hangi franchising bayiligi acmaliyim
Bir Yorum
  1. Cemil kara Haziran 5, 2018 / Cevapla

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir