Menu

Çiğ Köfte Dükkanı Açmanın Maliyeti


2013 tarihinde Türkiye’nin dört bir köşesinde açılmayan başlayan ve sürekli olarak sayıları artmakta olan çiğ köfte dükkânlarını herkes bilmektedir. Sizde bu zincirde yer almak istiyor iseniz, sizin için önemli tavsiyelerimiz bulunuyor. Bu yazımızda çiğ köfte dükkânı hakkında gerekli belgeler ve maliyeti gibi kafanızda ki birçok soruya mantıklı cevaplar bulabilirsiniz. İlk olarak neden bu işi yapmak istiyorsunuz. Etrafınız da yer alan çiğ köfte dükkânlarının fazla para kazandığını mı düşünüyorsunuz? Veya mahalle içerisinde ki en büyük eksiklik çiğ köfte dükkânı mı? Bu tür farklı sorulara mantıklı cevaplar veriyorsanız bu işi yapmaya niyetlisiniz anlamına gelmektedir.

Maliyet hesaplaması

Çiğ köfte dükkanını açmaya karar vermeniz durumunda ve iş yerinin açılacağı yeri belirlemiş olduğunuza göre, şimdi sırada maliyet hesaplaması bulunuyor. İşe başlamadan hemen önce, iyi bir iş planı gerçekleştirmeniz, üç gün sonra ise dükkânı kapatmanızı engellemektedir. Çiğ köfte dükkânları fazla ayrıntı gerektiren iş yerleri olmasa bile, sizler için önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu kapsamda, iş planınız içerisinde en önemli hususlardan bir tanesi de, kaç paraya ihtiyacınız yer almasıdır.

İşyerinin aylık ve yıllık kiralarının artışı iş yerinde çalışacak insan sayısı ve çalışanları sigortaları ile maaşları, işletmenin dizaynı için gerekli yer alabilecek harcamalar, yazarkasa akıllı pos cihazı için gerçekleştirilecek harcamalar ve servis malzemeleri, vitrin üzerinde bulunması gereken çiğ köfte gibi pek çok ayrıntıyı iş planlarınıza dahil etmeniz gerekmektedir.

Çiğ Köfte Dükkanı Açmanın Maliyeti

Çiğ Köfte Dükkanı Açmanın Maliyeti

Yer seçimi

İş yerinizi tutmadan ilk olarak doğru bir araştırma yapmak zorundasınız. Günümüzde çiğ köfte Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer almaktadır. Fakat hiç kimse çiğ köfte yiyebilmek için iki otobüs değiştirip, yaz kış yollarda çile çekmek istememektedir. Bu yüzden müşteri kitlenize en yakın mesafe de, doğru bir iş yeri kiralamak durumundasınız. Tabi bu iş yerlerinin de belirli kriterlere uyması gerekir. Kısaca bu konuda bahsetmemiz gerekirse, dükkânın boyutu, lavabosu yer alıp almadığı, ısınması, servis masaları için alan, vitrin konusunda uygun bir cephe gibi farklı kriterlerdir. İyi seçim yapın. Bunun nedeni iş yerini değiştirmek hem maddi hem de manevi konuda sizleri sıkıntıya sokabilir.

Bayili Veren Firmalar

Çiğ köfte bayiliği veren firmalar içerisinde tercih yaparken, iş yeri açmak istediğiniz alanda, en çok tercih edilen, en popüler şirketleri tercih etmeniz, çiğköfte satışı konusunda marjınızı yüksek olmasını sağlayacaktır. Bazı şehirler tutucu olmaları sebebi ile, ilk defa gördükleri bir ürünü almakta tereddüt edebilmektedir. Bu durum gıda sektörü pazarında çok daha yoğundur. Bu nedenle, müşterilere firmayı kabullendirmeye çalıştırmayla uğraşmak yerine, hali hazır da, bilinen ve daha fazla satış yapan bir firma ile anlaşmanız sizlerin yararına olacaktır. Sizde yazımızda yer alan konuları okuyarak çiğ köfte dükkânı konusunda daha detaylı bilgiler öğrenebilirsiniz.

Çiğ Köfte Dükkanı Açmanın Maliyeti

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir