Menu

Çiğ Köfte Fiyat Aralığı


Çiğ köfte maliyeti düşük üretimi kolay bir gıdadır. Bu gıda son 4-5 yıl da büyük patlama yapmış ve bir keyif haline gelmiştir. Bu keyfi hepimiz zaman içerisinde tattık. Etsiz çiğ köfte çoğu zaman canımızın çektiği bir atıştırma çeşididir. Bu atıştırma çeşidinin fiyatları ne olmalıdır.

Çiğ köftenin üretiminin kolay ve karlı bir ürün olduğundan bahsetmiştik ancak çiğ köftede edeceğimiz karların fazla abartılmaması gerekmektedir. Mesela maliyeti 1 TL olan bir çiğ köfte 5 TL ye satılmamalıdır. Etsiz çiğ köftenin yapımında yeşillikler , bulgur ve soslar yer alıyor. Harmanlanan bu lezzetler damaklarımızı şenlendiriyor.

Çiğ köfte firmaları denince hepimizin aklına gelen sayamayacağımız kadar firma var. Bu firmaların kendilerine göre standartları ve klasları da ayrı bir parantez gerektiriyor. Yani bir çiğ köftenin fiyatı belirlenirken bu firmalarda çiğ köftenin içinde kullanılan malzemelerde fiyatın fazla veya düşük olmasına sebep olabiliyor. Mesela çiğ köfte yapımında antep fıstığı katılmasıyla oluşturulan bir karışımla normal bir karışımın fiyatlarının aynı olmasını bekleyemeyiz.

En Lezzetlisi Çiğ Köfte Hangisi?

Damak zevki kişiden kişiye değişebilen bir şeydir. Mesela çiğ köfte sevmeyenler yok mudur? Tabi ki de vardır. Bazılarımız çiğ köftede acı sosu daha çok severken bazılarımız acıyı hiç sevmeyiz. Yani firmaların kendilerine has karışımları ve çiğ köfte üretim tarzları vardır. Hepsini beğenmek zorunda değiliz. Biz bizim dilimize damağımıza en çok hitap eden firmadan çiğ köfte yeriz. Hal böyle olunca a firması b firmasından daha güzel çiğ köfte yapıyor desek haksızlık olur.

Ama kötü çiğ köfte yapan firmalarda ne yazık ki vardır. Maliyeti daha da düşürmek ve daha çok kazanmak için karışımın içine kattıkları kalitesiz ürünler o çiğ köfteyi yenilmez halede getirmiyor değil. Bunlar genellikle merdiven altı üreticileri oluyor. Çiğ köfte bizim için bir zevk olduğundan zevke harcayacağımız paraya da biraz kıymalıyız. Yani merdiven altı üreticilerinden 1 TL ye almak yerine biraz daha fazlasına firma ismi duyulmuş, kaliteli bir firmadan çiğ köfte yiyebiliriz .

Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çiğ köfte dükkanı açan herkesten çiğ köfte almamalıyız. Her ne olursa olsun firmanın ismi ün yapmış olsa da bizim için dükkan önemlidir. Mesela çok ünlü bir çiğ köfte bayisinde çiğ köfte yemeye gittik ve siparişimizi verdik. Sipariş yapılıyorken dükkan sahibinin camları sildikten sonra eldivensiz bir şekilde çiğ köfte yoğurup hazırladığını gördük. Bu durumda direk siparişinizi iptal ettirip dükkandan çıkma hakkına sahipsiniz. Ayrıca bu dükkanı hizmet sunduğu bayiye şikayet edebilir ve diğer müşterilerinde sağlıklarını koruyabilirsiniz.

Çiğ Köfte Fiyat Aralığı

Çiğ Köfte Fiyat Aralığı

Günümüzde hepimiz gıda zehirlenmeleriyle ,hijyenik  olmayan üretimlerle, fazla kazanmak için katkı maddeleriyle sürekli karşı karşıyayız. Yapmamız gereken daha güvenilir ,göz önünde ve daha önceden tanıdığımız firmalardan çiğ köfte hizmeti almak. Tanıdığımız güvendiğimiz firmalardan alışveriş yapmamız bizim için daha güvenlidir. Nedenine gelecek olursak. İsmini bilmediğimiz bir firmada çiğ köfte yiyoruz. Dükkan gayet bakımlı ve temiz her şey çiğ köfte yapımına uygun görüyoruz. Yedik kalktık ve 2 kişi toplamda 4 lira verdik. Ne kadar da mutluyuz. Dükkan iyi hoş ve temizdi. Fakat şunu unutmayalım ki temizliğin yanında o görmüş olduğunuz çiğ köftenin yapımının da önemi vardır. İçine katılan birçok madde bizim sağlığımıza uygun olmayabilir ve bir iki lira ucuz çiğ köfte yiyeceğiz diye sağlığımızdan olabiliriz. Lütfen alışveriş yapacağınız firmaları iyi değerlendirin ve sağlığınızı tehlikeye atmayın. Dikkat etmeniz gereken unsurlardan gerektiğince bahsettiğimizi düşünüyoruz. Sağlıklı uzun ömürler

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir