Menu

Çiğ Köfte Franchise Bedeli


Çiğ köfte bayisi açabilmek için alternatif olabilecek çok sayıda kaliteli firma var. Bu firmalardan birinden franchise bedelini ödeyerek bayilik alabilirsiniz. Ancak franchise bedeli dışında da çeşitli şartlar olduğunu unutmayınız. Firmalara bayilik karşısında ödeyeceğiniz bedel değişik göstermektedir. Hatta bazı firmalar, franchise bedeli almadan bayilik vermektedir. Franchise sisteminde çok geniş bir alanı kapsamaktadır. Her firmanın kendine özgü bir franchise sistemi bulunmaktadır.

Çiğ Köfte Franchise Bedeli Ne Kadar?

Çiğ köfte bayilerine bakıldığında firmalara göre belirli bir dekorasyona sahip olduğu görülüyor. Firmalardan belirli bir ücret karşılığında, isim hakkı, dekorasyon objeleri gibi detaylar için franchise alabilirsiniz. Çiğ köfte bayilerinin franchise bedelleri firmanın ismine, büyüklüğüne göre değişmektedir. Çiğ köfte sektöründe adını duyurmuş, büyük firmalardan biri olan Komagene franchise bedeli olarak 20 bin ile 30 bin Türk Lirası arasında değişen bir bütçe talep etmektedir. Adıyamanlı Çiğköfteci Bayram Usta ise franchise bedeli için 5000 TL talep ediyor. Firma ismen daha çok tanınmış olduğunda franchise bedeli yüksek olabilmektedir.

Franchise Bedeli Almayan Firmalar

Çiğ köfte bayilerinin bir kısmı açılış aşamasında franchise bedeli talep etmektedir. Ancak çiğ köfte bayisini açabilmek için yine de belirli bir sermayeye ihtiyacınız olacaktır. Franchise bedeli istenmemesi yeni kuracağınız işte ekonomik açıdan sizi rahatlatacaktır. OSES çiğ köfte tadının ve kalitesinin daha çok yayılması için franchise bedeli almayan firmalardan bir tanesidir. Franchise sisteminde isim hakkı almayan firmalardan bir tanesi de Pan çiğ köftedir.  Pan çiğ köfte isim hakkı almasa da sözleşme yapılırken 7000 TL’lik teminat alıyor. Omis çiğ köfte firması da franchise bedeli talep etmeyen firmalardan bir diğeridir.

Franchise Bedeline Dahil Olan Hizmetler

Franchise sistemi firmaların işleyişine göre farklı özellikler gösterebilmektedir. Franchise sisteminde alınan ücretlerde bazı firmalar sadece isim hakkı vermektedir. Bazı firmalar dekorasyon, isim bedeli, çiğ köfte ve diğer yiyecek içecek malzemeleri için toplam bir bedel alabilmektedir. Bu nedenle çiğ köfte bayisi alacağınız zaman ilk etapta firmaları ve firmaların sunduğu hizmetlere, talep ettiği şartlara detaylı olarak bakmalısınız. Aldıkları franchise bedeli kapsamında açılış tanıtımlarını yapan firmalar bile vardır. Piyasada ünlü olan birçok firmada alınan bedele dahil olarak firmayı temsil edecek olan personelin eğitimi de sağlanmaktadır.

Çiğ Köfte Franchise Bedeli

Çiğ Köfte Franchise Bedeli

Franchise Bedeli Tek Seferlik mi Alınıyor?

Çiğ köfte firmalarından bayilik almak için talep edilen franchise bedellerinin çok değişken olmasının birçok nedeni vardır. Sistemin içerik kapsamlarının çeşitli olmasından dolayı franchise ödeme yöntemi de farklıdır. Bazı firmalarda bedel, açılış esnasında alınır ve tekrar talep edilmez. Franchise sisteminin günlük çiğ köfte, aylık malzeme gibi hizmetleri kapsadığı firmalarda bedel aylık olarak da alınabilmektedir. Özellikle çiğ köfteyi bayiinin kendisinin hazırlamasına müsaade etmeyip kendisi yollayan firmalar böyle bir talepte bulunabilir.

Çiğ Köfte Franchise Bedeli

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir