Menu

Çiğ Köfte İçin Bayilik Gerekli mi?


Çiğ köfteci açmak düşüncesindeyseniz çok ince biz çizgide, önemli bir konuya karar vermelisiniz. Çiğ köfte dükkânınızı kendine özel bir yer haline getirebileceğiniz gibi çeşitli markalarla anlaşarak bir markanın zincirine de katılabilirsiniz. Çiğ köfteci açmak için herhangi bir markayla çalışma zorunluluğunuz yoktur. Ancak bayiliğin ve bayisiz çalışmanın kendine has avantajları vardır.

Çiğ Köfte Bayiliksiz Açılabilir mi?

Çiğ köfte dükkânı açmak için birçok kişi genellikle bu alanda ün yapmış, bayilik veren firmalarla anlaşmaktadır. Durum böyle olunca bu işe yeni başlamayı düşünenlerde böyle bir zorunluluk varmış düşüncesi hâkim olabilir. Çiğ köfte dükkânı açmak için çeşitli markalarla çalışmanız şart değildir. Bireysel olarak çiğ köfte dükkânı açabilirsiniz ama bunun bayilikli açılışa göre farklı şartları vardır. Bayiliksiz çiğ köfte dükkânı açacaksanız; çiğ köfteyi dükkânda yapacak olan kişinin ustalık belgesinin olması zorunludur.

Bayiliksiz Çiğ Köfte Dükkânı Kazandırır mı?

Bayilik olmanız durumunda markalara ödeyeceğiniz bedeller düşünüldüğünde bayiliği zarar gibi görebilirsiniz ama kar zarar dengesinin iyi kurulması önemlidir. Markanın getirdiği müşteri, sizin bireysel çiğ köfte dükkânınıza gelecek olan müşteri sayısından fazla olacaktır. Yani bayilik için firmalara ödeyeceğiniz bedeller vardır ama gelen müşteri sayısıyla bu bedelleri kısa sürede kısa sürede kazanıp kar etmeye geçebilirsiniz. Eğer çiğ köfte dükkânınızda gerçekten lezzetli bir çiğ köfte, kaliteli bir hizmet sunarsanız kendi markanızı yaratmanız da mümkün. Kendi markanız daha ütopik bir durum gibi görünse de imkânız değil.Dükkânınızı okula, çarşıya, yay trafiğinin yoğun olduğu yerlere açarsanız kısa sürede dükkânınızın müdavimi olacak müşteri kitlenizi oluşturabilirsiniz.

Çiğ Köfteciyi Bayilikle Açmanın Avantajları

Çiğ köfte dükkânı açarken bayiliğin gerekli olup olmadığına zorunluluklar açısından değil avantajlar açısından bakmalısınız. Bayilik sisteminin birçok olumlu yönü olduğunu kabul etmek gerekir. Dükkânınızı açmak için bir firmayla anlaşırsanız en önemli bilinen bir markanız olacaktır. Bilinen marka size çok çaba sarf etmeden müşteri gelebilmesini sağlayacaktır. Birçok marka çiğ köfte üretimini kendisi yapıp firmaya göndermektedir. Bu noktada ustalık belgeli bir çalışan bulundurma yükünü omzunuzdan atmış olmanız önemlidir. Marka size ambalaj, ıslak mendil, magnet, broşür gibi konularda destek olabilir. Bunlar az giderler gibi görünse de uzun vadede büyük paralar harcanan detaylardır.

Çiğ Köfte İçin Bayilik Gerekli mi?

Çiğ Köfte İçin Bayilik Gerekli mi?

Çiğ Köfteyi Bayilikle Açmanın Karı Nedir?

Çiğ köfte markalarının bayileriyle yaptıkları anlaşmalar farklıdır. Her markanın bayisine sunduğu kar marjının değişiklik gösterdiği biliniyor. Bayilik sistemi daha çok kazanmanızı sağlayacağından, markaya aylık franchise bedeli ödeseniz bile kar elde etme olasılığınız yüksektir. Bayilikle açılmış çiğ köfte dükkânlarında kar marjının %200, %300 civarlarına kadar çıktığı biliniyor. Dükkânınızla ilgili en önemli detaylardan birisi zarar etmeden günü bitirmek olmalıdır. Bayilik yasal anlamda zorunluluk olmasa bile dükkânınızın zarar etmesine de engel olacak bir sistemdir.

Çiğ Köfte İçin Bayilik Gerekli mi?

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir