Menu

Çiğ Köfte İşinin incelikleri


Anadolu yemek kültürünün vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan çiğ köfte, sofraların ve damakların eşsiz bir tadının yanında yerel ekonominin giderek güçlenen bir geçim kaynağı da olabilmeyi başarmıştır. Yakın zamanda birçok girişimcinin düşlediği bazılarının faaliyete geçirdiği Çiğ köfte işinde kesinlikle özen gösterilmesi gereken noktaların olduğunu belirtmek isteriz. Lezzeti vazgeçilmez kılan ana unsurlardan biri de servis etmek, sunum yapmaktır. Çiğ köfte işinde sunum,temizlik ve hizmet asla gözardı edilmemelidir.

Çiğ köfte İşinde Temizlik Önemli

Her ne iş yaparsanız yapın değişmez ve tartışmasız en önemli ayağı temizlik tarafıdır. Kendinizi müşterinin yerine koyarak durumu değerlendirmelisiniz. Kirli bir masadan, tezgahtan veya kirli bir vitrinden kimse ne çiğ köfte yemek ister ne de sipariş vermek ister. Dükkanınızın hijyen standardını her zaman üst düzeyde tutmalısınız. Yanınızda temizliğe dikkat etmeyen personel asla çalıştırmayın. Çiğ köftenin lezzetini gölgeleyecek olan, içine kattığınız baharatın azlığı veya çokluğu değil, ihmal edeceğiniz temizliğiniz olacaktır.

Kaliteli ikram,kaliteli müşteri demektir

Çiğ köfte dükkanınıza gelen her müşterinize ufak bir ikramda bulunmayı ihmal etmeyin. Müşterinin gönlünü almak, dükkanınıza adım attığı anda ufak bir marul kabuğuna bir sıkım çiğ köfte sarıp ikram etmek sizi daha vazgeçilmez kılacaktır. Çiğ köfte işi,ikram ile hiç kapanmayacak bir kapı olarak size bereketli kazançlar sağlayacaktır. Çiğ köfte işinin incelikleri saymakla bitmez. Temizlik bu işin sinir uçları ise, ikram tarafı ise bu işin kökleridir.Kaliteli bir ikram size sadık ve kaliteli bir müşteri kitlesi sağlayacaktır.

Sözüne sadık ve işini severek yapan personel çalıştırın

Sizi çiğ köfte işinde başarılı kılacak tercihlerden biri de yanınızda çalıştıracağınız personeldir. İşini dürüstçe yapan, sorumluluğunu bilen, temizliğine dikkat eden, müşteriye hitap etmesini bilen, gerektiğinde inisiyatif kullanıp sizin eksikliğinizi hissettirmeyecek çalışanlarla çalışmak sizi daha kazançlı ve ve başarılı kılacaktır. İşini savsaklayan, hatasını telafi etmeyen, zamanında işinde olmayan birini asla yanınızda barındırmayın.

Çiğ köfte müşteri görüş formları hazırlayın

Yaptığınız çiğ köftenin lezzeti, sunum hizmeti, personel performansı gibi konularda kendiniz için formlar bastırın ve masalara,siparişlerin içine bırakın. Müşterilerinizin görüşlerini önemseyin. Bir rahatsızlık varsa bunu asla gözardı etmeyin.Önemseyin. Sizin göremediğiniz bir kusuru müşteri görecektir. Bunun telafi edilmesi için sizin yararınıza olacaktır. Çiğ köfte dükkanınızda sizin göremediğiniz eksiklikleri müşterinin gözüyle daha rahat görebilecek olduğunuzu bildirmek isteriz.

Çiğ Köfte İşinin incelikleri

Çiğ Köfte İşinin incelikleri

Çiğ Köfte Bayilik alacağınız marka neden önemli?

Bayilik alacağınız herhangi bir çiğ köfte markasının imkanlarını iyi araştırın. Sitemizdeki Çiğ köfte bayilik veren firmaları inceleyin. Size uygun en iyi imkanları sunan kişi veya firma ile anlaşmak en doğru tercih olacaktır. Görüşmelerinizi yüz yüze yapın. Her ayrıntıyı ve kafanıza takılan her bir soruyu sormaktan asla çekinmeyin. Size çiğ köfte bayilik hizmeti verecek olan markanın hizmet kalitesinin takipçisi olun. Çünkü bu sizi direk etkileyecektir. Kaliteden asla ödün verilmemelidir. Sizin kalitenizi, bayilik aldığınız çiğ köfte markasının da kalitesi belirlemiş olacaktır.

Çiğ köftenize özel tarzınız olsun

Müşterinizin sizi diğer  marka ve çiğ köfte satıcılarından farklı kılacak tarzlara imza atmalısınız. Bu bir dürüm çeşidi olabilir ya da çiğ köfte yanına iliştirebileceğiniz bir farklılık. Bu sizin imzanız olacaktır. İşinize ne kadar özen gösterirseniz o kadar başarılı olacağınızı unutmayın. Yaptığınız işi önce kendiniz beğenmelisiniz.  Hoşunuza gitmeyen bir durumu hemen düzeltmeye başlayın.Asla ertelemeyin. Kendinize özel tarzınızı,çalışanlarınıza da benimsettirin ki sizin olmadığınız zamanlarda bu incelikten taviz verilmesin.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir