Menu

Çiğ Köfte Nedir?


Çiğ köfte etli ve etsiz olmak üzere ikiye ayrılır. Çiğ köfte çeşitli malzemeler ve baharatlarla yapılan günümüzde popülerliği yüksek olan bir gıda şeklidir. Çiğ köftenin etli ve etsiz olduğundan bahsettik ilk önce etli çiğ köftenin ne olduğundan ve satışından bahsedeceğiz. Etli çiğ köfte günümüzde satışı yasak olan ürünlerdendir bunun çeşitli sebepleri var. Etli çiğ köfte kullanılan etler ve sağlıklı üretim yapılmadığı için sağlık bakanlığı tarafından satışı yasaklanmıştır. Etin kullanımı ve saklanması zahmetlidir. Bu yüzden et dikkatli kullanılmadığı taktirde zehirlenmelere yol açabilen ürünlerdendir. Etli çiğ köftenin bozulabilir olması ve sağlıklı şartlarda yapılmaması bu satışın ülkemizde yasaklanmasına sebep olan diğer faktörlerdendir. Doğuda yaygınlaşan ve popülerleşen çiğ köfte Türkiye’de tüketim çılgınlığına giren ürünlerdendir.

Evet gelelim etsiz çiğ köfteye, çiğ köfte günümüzde atıştırmalık olarak önemli bir yer tutuyor. Çiğ köftenin yapımının kolay olması ve hesaplı olması onu tercih edilen gıdalardan biri haline getiriyor. Bu ürünün işletme sahiplerine sağladığı avantajları saymakla bitiremeyiz.Bu yüzden eğer bir iş yapmak istiyorsanız paranız ve yeteneğiniz kısıtlıysa yapmanız gereken işin ne olduğunu düşünmenize pek gerek yok. Çiğ köfte işletmenizi açın kazancınıza kazanç , mutluluğunuza mutluluk katın.

Çiğ Köfte İşletmesinin Avantajları

Açacağımız çiğ köfte dükkanının avantajlarından bahsetmiştik. Peki ya bu avantajlar nedir ? Günümüzde bir iş yeri, açmak malzemeler almak, o işe uygun donanımlara sahip olmak gereklidir. Yani kısaca bir iş yerine birikiminiz yoksa kolay kolay sahip olamazsınız. Bu noktada çiğ köfte işletmeciliği sizin için biçilmiş kaftan. Çiğ köfte işletmesi için gerekli olan şeyler birkaç masa, birkaç sandalye ve ürünlerinizi yapabilmeniz için oluşturacağınız tezgah evet bu kadar basit. Maddi boyutunun yanında ustalık gerektirmeyen bir iş olması da çiğ köfte dükkanı açmanın diğer bir avantajlarından. Yapacağınız işlem sizi zorlamayacak en fazla bir hafta içinde işin ayrıntısına kadar öğreneceksiniz.

İçinizden çiğ köfte dükkanı açacağım ama bu işte satışlarım nasıl olur, ne kadar kar ederim diye düşünüyorsunuzdur. Yaptığınız bir dürümün maliyetinin ve karının işi yaparak ne kadar anlamlı bir boyutta olacağını göreceksiniz. Ayrıca çiğ köfte pazarlaması kolay bir üründür. Sebebi ise fiyatının uygunluğu aynı zamanda doyuruculuğudur. Çeşitli firmalar bu ürünü çeşitli soslar, çeşitli baharatlarla yapmaktadır.

Çiğ Köfte Bayilikleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çiğ köfte dükkanı açmaya karar vermek dükkanı açmak için yeterli değildir. Çiğ köfte dükkanını açmanız için iyi bir bayilik ve bu bayiliğin size ne gibi faydaları olacağını iyi bilmeniz gerekli. Birden fazla çiğ köfte bayilik hizmeti veren firma mevcuttur. Firmamız bu noktada sizlere gerekli bilgiyi, dikkat etmeniz gereken unsurları ve kazançlarınız için sizlere ne gerekliyse elinden gelen şeyleri ardına koymamaktadır. Bayilik hizmeti veren birçok firmadan bahsettik. Fakat bu firmaların seçilmesinde dikkat etmeniz gereken farklı unsurlar var. Bunlardan bazıları bulunduğunuz ilçede ilde veya bölgede hangi firmaların daha çok tutulduğuna dikkat etmek. Aynı zamanda bayiliği olan firmalardan kaç tane bulunuyor buna da dikkat etmeniz gerekli. Çünkü bulunduğunuz bölgeye göre bayilik başvurunuzda bu faktör önemli bir yer alıyor.

Çiğ Köfte

Çiğ Köfte

Bayilikler lezzet farkı bakımından birbirinden ayrılıyor ve birçok firma aldığınız bayilik için sizden herhangi bir isim hakkı ücreti talep etmiyor. Firmamız sayesinde hepsini inceleyebilir ve kararınızı verebilirsiniz. İşinizi iyi yaparsanız sizleri güzel günler bekliyor olacaktır. Bol kazanç ve başarılı bir işletmeniz olması dileğiyle .

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir