Menu

Hangi Çiğ Köfte Bayiliği?


Çiğ köfte bayiliği almayı düşünen hemen herkesin kafasında belirli sorular vardır. Hangi çiğ köfte firmasından bayilik alacağına karar veremeyenler, karşılarındaki alternatiflerde belirli özellikler aramalıdır. Bu özelliklerin sizin ve açacağınız iş yerinin yükselmesine, tanınmasına, kar etmesine, minimum seviyede sıkıntıyla açılış sürecini atlatmaya yardımcı olabilmesi gerekir. Sadece kendisinin kazanmasına odaklanan, bayilerini sadece kazanç kapısı olarak gören, ihtiyaç duyduğunda bayisinin yanında olmayan firmalar size destek olmayacaktır.

Fiyat Politikasında Netlik

Bayilik almayı düşündüğünüz firmanın çiğ köfte porsiyon fiyatlarında net bir politika uygulaması gerekir. Firmanın diğer bayilerinde de fiyatların sizin bayiinizle aynı olması en azından marka ismi altındaki rekabetin yok olmasını sağlar. Böylece açılış aşaması sıkıntıları, diğer markalarla rekabet derken bir zorluktan kurtulmuş olursunuz. Ayrıca fiyat değişikliğine gidilirken sizin ek olarak mali hesaplamalarla uğraşmanız da gerekmez. Yani fiyat politikasının marka tarafından belirlenmesinin sizin için birçok avantajı vardır.

İsim Olarak Tanınmış Olmalı

Çiğ köfte bayiliği alacağının firmanın isim olarak diğerlerinden bir adım önde olması önemli bir avantajdır. Piyasada aynı kalitede, aynı çizgide ilerleyen belirli isimler vardır. Eğer şartlar uygun olursa bu isimlerden arasından tercih yapmanız ilk tercihiniz olmalı. Bütçeniz uygun değil, şartlar uyumlu değilse yeni yeni piyasaya girmiş, sevilmiş markalara da yönelebilirsiniz ama ismen bilinmeyen markalarla iş birliğine yönelmemeniz en doğrusudur. Müşteriler çiğ köfte satın alacakları zaman ismen duydukları firmalara yönelmekle birlikte tada da önem vermektedir.

Bayisine Destek Olan Firma İdealdir

Franchise sistemiyle çalışan markalar, kendileriyle çalışmayı tercih eden bayilere her zaman destek olmalıdır. Ancak bazı firmalar diğerlerine göre özellikle açılış aşamasında bayilerine daha fazla destek vermektedir. Ödenen bedeller karşılığında büyük firmalar, bayilerine açılış için tanıtım, personel için eğitim konularında destek vermektedir. Ödediğiniz franchise bedelinin hakkını alabileceğiniz, bayi odaklı markalarla çalışmanız en doğrusudur. İş yerinizde çiğ köfteye uygun olarak satabileceğiniz ürünlere izin veren markalarla çalışmanız çiğ köfte dışında gelir elde etmenize de olanak sağlar. Ayrıca çiğ köfteyi merkezden hazırlayıp şubelerine gönderen markaları daha avantajlı görebilirsiniz. Sonuçta markanın vaat ettiği tada uygun bir tarif hazırlamak bayide mümkün değildir. Çiğ köftenin marka tarafından temin edilmesinde ücret detayları markanın franchise sistemine göre değişebilir.

Hangi Çiğ Köfte Bayiliği?

Hangi Çiğ Köfte Bayiliği?

Güvenilirlik Önemli Bir Detay

Diğer sektörlere göre gıda sektöründe temizlik ve doğruluk konusu bir tık daha önemlidir. Müşterinin markaya güvenmesi, hem oradan alışveriş yapmaya devam etmesi için hem de çevresine tavsiye etmesi için önemli bir ölçüttür. Çiğ köfte markaları genellikle bayi bazında değil isim bazında tanınmaktadır. Markanın adının zedelenmesine neden olmuş herhangi bir olay yaşamamış olmasına dikkat etmelisiniz. Adı, özellikle hijyen konusunda kötü haberlerle anılmış olan markalardan, şartlar uygun olsa bile uzak durmalısınız.

İlgili kelimeler: hangi çiğ köfte bayiliği

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir