Menu

İyi Bir Çiğ Köfte Dükkanı İçin Gereksinimler


Çağımızda çiğ köfte işinin yaygınlığından hep bahsediyoruz. Ancak her çiğ köfte dükkanı gerektiği gibi işletilemediği gibi  kullanıma uygun bir şekilde de dizayn edilememektedir. Neyi kastediyoruz? İyi bir çiğ köfte dükkanı için başlangıç iyi bir dükkandan geçer. Dükkanınız ne kadar iyi ve hesaplıysa sizin için iş olanağı artacaktır. Dükkanınızın iyi olması için gerekli unsurlardan birisi dükkanınızın düzeni ve dekorudur. İyi bir dekorasyonla dükkanınızı müşterilere içeri gel şeklinde konuşturabilirsiniz. Dükkanınızın ferahlığı, temizliği ve dekorasyonu sizler için hayati önem taşır.

Bazen müşteri kazanmak için yaptığınız işin dışında da bir şeyler yapmanız gereklidir. Bazı renkler insanları acıktırır ve insanları ürünlerinizi almaya itebilir. Yani dükkan açmak kadar dizayn etmekte önemlidir. İlgi çekici aksesuarlar canlı ve dikkat çekici tablolar hatta bazen ışıklandırmanız bile bunlar arasında gösterilebilir.

İyi bir çiğ köfte dükkanı açmak istiyorsanız birden fazla donanıma ihtiyacınız vardır. İyi bir çiğ köfte dükkanı iyi bir bayilik ve iyi bir hizmet ister. Devamlı müşteriler ve devamlı kazançlar istiyorsanız müşterilerinizin canı ürününüzden çektiğinde her nerde olursa olsunlar onlara ürününüzü götürmelisiniz. Yani paket servisinizin olması sizin kalitenizi artıracaktır.

Çiğ Köfte Sektöründe Rekabet Edebilmek

Almış olduğunuz bayilikle birlikte çiğ köfte piyasasında artık sizde rekabete ortak oldunuz demektir. Piyasada çok fazla firma çiğ köfte satışında uzun bir maraton koşusuna girişmiş durumda. Fakat bayilikler bu uzun maraton koşularına değil de kısa mesafeli koşulara konsantre olmalıdır. Yani kısacası biz bayiliğini aldığımız firmanın standartlarını aşamayacağımızdan rekabette büyük hamlelerden kaçınmalıyız. Bizlerin yapabilecekleri şeyler kısıtlı olduğundan rakiplerimizin müşterilerini iyi analiz etmeli ve neden onların dükkanlarını seçtiklerini anlamalıyız. Bu   analizlerimizin sonucunda, bulacağımız cevaplar sayesinde hepsini olmasa da kazandırabildiğimiz kadarını kendi iş yerimize kazandırabiliriz.

İş yerimizde samimiyeti ve verdiğimiz emeği müşteriye hissettirmeli, elimizden geldiği kadar onlara ikramlarda bulunmalıyız. Satmakta olduğumuz dürüme belirli bir tat kazandırıp bu tadın fazla oynamamasını sağlamalı, soslarını eşit ve düzeyleri ayarlı bir şekilde atmalıyız. Bu sayede belirlemiş olduğumuz tat aynı kalacak ve müşterilerimiz tat çeşitliliğiyle uğraşmayacaktır.

Yaşadığımız dünyada her zaman işimizin başında olmamız mümkün değildir. Kimi zaman hastalıklar, kimi zaman ölümler ve benzeri şeyler bizi iş yerimizden ayırabilir. Bu ayrılma sürecinde iş yerimizi teslim edeceğimiz elemanların nitelikli olmaları bizim için ayrı bir rekabet unsurudur. Kaliteli çalışanlar siz yokken bile müşterinize müşteri katabilmelidir.

Çiğ Köfte Dükkanımızın Tanıtımı

Reklam çağımızın en büyük gereksinimlerindendir. Reklamı iyi olmayan ve açılışı duyulmayan bir dükkanın işinizi ne kadar kaliteli yaparsanız yapın bir anda geniş bir kitleye ulaşması mümkün değildir. İyi bir reklam sizlere müşterilerle dolu bir dükkan sağlayacak ve gelirinizi artıracaktır. Dükkanınızı açtığınızda elinizi cebinize atmaktan korkmamalı, reklamınızı iyi yapmalısınız.

İyi bir reklam iyi bir işin başlangıcıdır. Dükkanınız ne kadar tanınır ve geniş bir kitleye ulaşırsa o kadar çok siparişi yanında getirecektir. Yani her ne kadar bayilik tercihlerimizi iyi yapsak da açmış olduğumuz iş yerinin tanıtımını iyi yapmalıyız. Lezzetinizi en az bir kere tattırmalı ve bir klasik haline getirmeye çalışmalısınız. Bu reklam sürecinde sosyal medyadan, arkadaş çevresi geniş arkadaşlarınızdan, farklı dükkanlara asacağınız afişlerden yararlanabilir güçlü bir reklam yapabilirsiniz.

İyi Bir Çiğ Köfte Dükkanı İçin Gereksinimler

İyi Bir Çiğ Köfte Dükkanı İçin Gereksinimler

Sizler için verdiğimiz ipuçları altın değerinde ve bu yazılardan kendinize göre çıkarımlar yapmalı dükkanınızı en iyi şekilde açmalısınız. Çiğ Köfte Bayilik sitesi olarak sizlere her konuda yardım etmek bizlerin temel felsefesidir. İşinizde bol kazançlar dileriz.

İyi Bir Çiğ Köfte Dükkanı İçin Gereksinimler

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir