Menu

Müşteri Gözüyle Çiğköfte Bayisi Nasıl Olmalı?


Her sezon Türkiye’de insanların severek tükettiği mezelerin başında çiğ köfte geliyor. Tek başına bir öğün olarak tüketilmeye de uygun doyurucu etkisi bulunan lavaş, salata, ayran üçlüsüyle birçok kişinin favori mezeleri arasında yer alan çiğ köfte, aynı zamanda insanlar için yeni bir iş alanı… Çünkü Türkiye’de kendi işinin patronu olmak isteyen, yeni bir sektöre girmek isteyen girişimciler avantajlarının çok olmasından dolayı genellikle çiğköfte bayisi açmak konusunda araştırma yapıyor.

Hazır bir markanın bayiliğini alarak sektöre hızlı bir giriş yapmak mümkün. Üstelik bu şekilde daha az detayla uğraşıp daha kısa sürede dükkanınızı işletmeye başlayabilirsiniz. Bundan dolayı da birçok kişi bu yöntemle çiğ köfte bayisi açmakta ve kazanç sağlamaktadır.

Çiğköfte Bayisi Açmak

Günümüzde artık neredeyse ara sokaklarda dahi çiğköfte bayisi mevcut. Bundan dolayı insanların da büyük bir talebi var. Evlerine paket olarak almayı tercih edenlerin yanı sıra aynı zamanda dükkanınıza çiğ köfte yemek için gelecek olan insanlar da olacaktır.

Çiğ köfte bayilerinde de her gıda alanında olduğu gibi müşterileri memnun etmek ve kendinizi tercih etmesini sağlamak çok önemli. Her geçen gün sayıları giderek artan bir toplum içerisinde çiğ köfte bayisi olarak tercih edilirliğinizi yükseltmek için gerekli noktalara dikkat etmelisiniz. Her hizmet sektöründe müşterinin beklentilerinin karşılanması önemlidir. Bundan dolayı bayinizi açtığınız ilk günden itibaren çiğköfte bayisi açarken dikkat edilecek kurallar konusunda araştırma yapın. Genel gereklilikleri yerine getirdikten sonra müşteri gözünden bir işletmenizi değerlendirin.

Çiğköfte Bayisi Açarken Dikkat Edilecek Kurallar

Siz bir yere çiğ köfte yemeye gitseniz ilk dikkat edeceğiniz konu elbette hijyen olacaktır. her sektörde çok büyük önem taşıyan ve müşteri gözünde uyandırdığınız imajı doğrudan etkileyen hijyen, gıda üzerine yapılan işlerde çok önemli. Çiğ köfte bayisi işletmeye başladığınızda masalarınızın temiz olmasına, sandalyelerde leke, kıl vb. olmamasına, tezgahınızın her an temiz ve kuru olmasına özen göstermelisiniz. Çiğ köfte servisini hazırlarken el bakımınıza özen göstermek ve eldiven kullanmak da müşterilerinizin gözünde bir artı almanıza yardımcı olacaktır.

Çiğ köfte konusunda çok ünlü bir markanın bayiliğini almış olsanız bile müşteri sizi bireysel değerlendirir. Öyle ki sizin yaptığınız ufak bir hata markaya mal edilerek markanın lekelenmesine ve işinize son verilmesine de yol açabilir. Bundan dolayı her an dikkatli ve özenli davranmalısınız. Kişilerde ilk izlenim, dükkanın dış kısmından başlar. Bundan dolayı günlük olarak camınızı temizleyin ve vitrininizi görsel açıdan dikkat çekici şekilde tasarlayın.

Müşteri Gözüyle Çiğköfte Bayisi Nasıl Olmalı?

Limon, nar ekşisi, yeşillik vb. çiğ köfte yanında verdiğiniz mezelerle vitrin kısmınızda bir görsellik oluşturabilir, müşterilerinizin dikkatini hemen çekebilirsiniz. Aynı zamanda dükkanınızın iç kısmının temiz olmasına, çöp kutularının zamanında boşaltılmasına, yerlerin düzenli olarak viledalanmasına gösterdiğiniz özenin aynısını dükkanın dış kısmı için de kullanmalısınız.

Çiğköfte Bayisi İçin Dükkan Dekorasyonu

Çiğ köfte markalarına gidip onlara bayisi olmak istediğinizi söylediğinizde sizden belli başlı başvuru için gerekli şeyler isteyeceklerdir. Bunların başında da dükkan gelir. Eğer hazırda bir dükkanınız yoksa bu iş için bir dükkan seçecekseniz ana cadde üzerinde olmaya özen gösterin. Böylece müşterilerin daha kolay bir şekilde dikkatini çekebilirsiniz.

Çiğ köfte bayinizin dış kısmında masa bulunacaksa bu alanlarında her zaman temiz ve düzenli durması, müşterilerin sizi tercih etmesi için çok önemlidir. Çiğ köftenin lezzeti kadar müşteriler hoş bir ortamda, hijyen ve düzen kurallarına uyulan, lavabosundan kapısına kadar temiz bir bayide çiğ köfte yemeyi tercih eder.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir