Menu

Sermayesiz Çiğ Köfte Bayiliği Açılır mı?


Ticaret söz konusu olduğunda en büyük gereksinimlerden birisi sermayedir. En küçük işlerde dahi belirli bir sermaye gerekir. Ancak günümüzde herhangi bir sermayesi olmayanlar içinde çeşitli sektörlerde iş imkanları sağlanmaktadır. Bu sektörlerden birisi de çiğ köfte bayiliği almaktır. Kendi işinizi kurmak isteyenler için sermayesiz ya da az sermaye ile yapılabilecek bir iştir. Peki sermayesiz çiğ köfte bayiliği açılır mı? Elbette ki bu konuda sermayesiz bayilik desteği sunan firmalar mevcut. Ancak burada firmanın size uygulayacağı belirli prosedürleri kabul etmek zorundasınız.

Çiğ köfte bayiliğinde firmaların genelde giriş ücreti olmaktadır. Burada çoğu firma kendi çiğ köfte dükkanı ile aynı dekorasyona sahip bayilik açmanıza da fırsat tanırken kimi zaman bu işleri bizzat firma üstlenerek size hiçbir işe el sürdürmemektedir. Bu aşamada aslında iş tamamen hangi firmadan bayilik istediğinize bağlıdır. Çünkü kimi firmalar hiç sermayesiz destek sunarken, kimi firmalar önden bir miktar sermaye istemektedir. Dükkan dekorasyonu, malzemeler ve çeşitli ihtiyaçlar için sermaye desteğini esirgemeyen firmalar da var, bu konuda destek sağlamayarak sadece isim konusunda destek sağlayıp tüm aşamaları size bırakanlar da. Ancak şu bir gerçek ki sıfır sermaye ile iş kurmak neredeyse imkansız. Nihayetinde hem bayilik alacaksınız, hem de kendi dükkanınızı kuracaksınız. Bu işlemler sırasında gerek teknik açıdan, gerekse donanım açısından cüzi bir miktar dahi olsa sermaye ihtiyacı ile karşılaşılacaktır.Sermayesiz Çiğ Köfte Bayiliği

Sermayesiz çiğ köfte bayiliği açmak için öncelikle bayisi olacağınız firma ile görüşmelisiniz. Bazı firmalar tüm yükü üstlenerek her aşamayı kendisi gerçekleştirmekte, sizden de bu hizmetler karşılığında belirli bir süre boyunca bedel almaktadır. Tek amacınız iş kurmaksa bu yöntemle kendi işinizi kurabilir, bir süre boyunca firmanın size sağladığı hizmetin bedelini ödemek için çalışabilirsiniz. Elbette ki bu sürenin sonunda sermayesiz olarak elde ettiğiniz bayilikten siz de kazanç elde etmeye başlarsınız. Özellikle de çiğ köfte gibi son yıllarda yoğun ilgi gören bir sektörde kısa süre sabır göstererek sermayesiz başladığınız işten büyük yatırımlar elde etme şansı bulabilirsiniz. Çiğ köfte bayiliğini sermayesiz veren firmalarla açıkça konuşarak durumunuzu izah etmeniz bu konuda doğru adımlar atmanızda etkili olacaktır.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir